Čtyři profesionální tipy pro usnadnění úklidu

Zázrak č. 1 – olivový olej. Z otisků prstů po celé lednici či troubě se můžete zbláznit? Řešení je jednoduché. Použijte olivový (vhodný je i dětský) olej. Kápněte menší množství na papírovou utěrku a povrchy přetřete. Olej vás zbaví nejenom otisků, ale nerezovou ocel i hezky rozzáří. Povrchy pak přeleštěte ještě jednou čistkou utěrkou a zbavte je přebytečného oleje. Olej na spotřebičích zanechá ochrannou vrstvu a povrch tak déle vydrží odolávat náporu dalších otisků.
 nádobka s olejem
Zázrak č. 2 – bílá křída.  Nechte si mezi pracími prášky i kousek bílé křídy. Ta se vám bude hodit na mastné a olejové skvrny. Pomůže vám při odstraňování másla, oleje, salátového dresinku a dalších olejnatých skvrn. Olej a mastnotu křída absorbuje a po vyprání bude prádlo opět čisté.  Pokud nemáte křídu po ruce, zachránit vás může i kukuřičný škrob. Skvrnu škrobem posypte a nechce působit 10 minut, škrob mezitím do sebe nasákne mastnotu a prádlo pak stačí už jen vyprat.
 
Zázrak č. 3 – kukuřičný škrob. Přidejte čajovou lžičku kukuřičného škrobu do hrnku octa a hrnku vody, vznikne vám tak ideální roztok na čištění oken a výsledky jsou neuvěřitelné. Sklo je pak lesklé a křišťálově čisté. Kukuřičný škrob je kouzelnou přísadou – je to velmi jemný přírodní prostředek, který pomáhá odstraňovat špínu a zanechává bezbarvý lesk. Škrob vám pomůže odstranit i zápach a mastnotu.
 úklid v rukavicích
Zázrak č. 4 – ocet. Vodní kámen v koupelně a kuchyni vám snadno pomůže odstranit obyčejný kuchyňský ocet. Je to jednoduché, namočte utěrku octem, položte na postižené místo a nechce působit po dobu 5–15 minut. Kyselina v octě vodní kámen rozpustí a povrchy i kohoutky se budou jen lesknout. Na sprchové hlavice, kde se usazuje hodně vodního kamene a je těžké se ho zbavit máme další trik. Naplňte pytlík octem a přivažte ho na hlavici či kohoutek, nechce působit přes noc. Ráno sáček odstraňte a sprchu vypláchněte.