Pro letní osvěžení

Momentálně máme venku ještě takové upršené počasí, ale jistě nás za pár dní čekají už vyšší teploty se sluníčkem. Jak se na tyto dny připravit a nepodlehnout vysokým teplotám?

Pořiďte si rozprašovač, do kterého můžete namíchat část vaší voňavky s čistou vodou z kohoutku. Rozprašovač poté umístěte do lednice, kde v něm voda krásně vychladne a poté se s ní můžete kdykoliv během dne i během noci osvěžit.
koupání v bazénu
Pokud si nechcete „plácat“ váš drahý parfém na míchání s vodou, tak se můžete podívat u různých kosmetických firem po sprejích, které jsou už nějak před míchané a mají nějaké vůně. Nejčastěji se jedná o ovocné nebo květinové vůně.
Jestliže však nechcete vůbec žádné parfémované spreje, tak si jednoduše dejte do nádoby pouze čistou vodu. Vždy doporučujeme umisťovat do ledničky, aby osvěžení bylo co nejúčinnější.
Dalším osvěžením je určitě voda, kterou byste měli pít v horkých dnech o něco více než normálně. Jelikož se z vysokých teplot hodně potíte a ztrácíte tedy více vody z těla, tak je zároveň potřeba ji neustále doplňovat.
Samozřejmě číslem jedna je bazén, který si můžete pořídit i v malé velikosti. Na trhu dnes najdete i takové, ve kterých jsou umístěna čtyři sedátka a voda se napouští například pouze do 40 až 50 centimetrů. Jestliže však máte zahradu, tak si můžete pořídit i větší, do kterého se vejde více vody. Pouze však počítejte s tím, že osvěžení bude mnohem silnější, protože více vody se buď bude ohřívat delší dobu (za pomoci solárních zařízení a tak dále) nebo se neohřeje vůbec.
růžová limonáda
Máte rádi sladké? Tak vás potěšíme! Zmrzliny jsou totiž také pomocníkem, který vám pomůže, pokud je vám horko. Můžete si je namíchat doma samostatně nebo si je koupit v obchodě. Doporučujeme spíše ty, které jsou více „vodní“, protože se po nich tolik netloustne. Jestliže si však raději dopřáváte ty smetanové, tak s nimi opatrně, ať vám pak nestoupají čísla na váze.