Jak by mohli zaměstnavatelé zlepšit naši výkonnost v práci?

Existují asi dvě hlavní možnosti, které fungují už i v některých dalších zemích. Někdy už fungují i v Česku a myslím si, že to není žádné SCI-FI, které by u nás nikdy nemohlo nastat úplně všude, zaměstnavatelé na to však teprve musí přijít. U obou možností chci podotknout to, že mzdy a platy by zůstaly stejné, jen by se zkrátila naše pracovní doba. A ano, je to možné.
osm rukou
 
Možnost 1.
 
Kratší pracovní týden. Možnost, kdy bychom měli víkend třeba od pátku do neděle. Není to super? Výhodné je to pro obě strany, jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Lidé budou chodit do práce raději, nebudou bez nálady, budou pracovitější. Pro zaměstnavatele je toto velmi výhodné. Otázka je, jestli toho uděláme více, než za 5 pracovních dní. Rozhodně tento způsob nejde provozovat ve firmách, kdy se nepřerušuje výroba a podobně. Existuje však ještě jeden způsob, jak donutit zaměstnance k lepším výkonům.
radost ze života
 
Možnost 2.
 
Zkrácení pracovní doby. Nejčastěji v rámci dvou hodin. Tedy osmihodinová pracovní doba, by se změnila na šestihodinovou. Výhody jsou podobné jako u první možnosti. Budete však chodit do práce každý den.  Řekněte sami, není super přijít do práce a mít před sebou jen 6 hodin práce a pak zase domů? To by znamenalo, že přijít do práce na 6. hodinu ranní, odcházíte ne ve 2 ale ve 12 hodin. Obědvat už tedy můžete doma a celé odpoledne máte jen pro sebe. Je to rozhodně lepší z obou možností, protože 6 hodin uteče velmi rychle. Budete tedy pracovat daleko výkonněji. U první možnosti to tolik neplatí, pořád je to totiž 8 dlouhých hodin. Tato možnost je výhodná i z hlediska menší potřeby lidské práce, tudíž i nižší efektivity. Lidská práce je pořád potřebná, jen si nemyslím, že držet lidi v podniku 8 hodin je zrovna hodně efektivní.
Tak co na tyto možnosti říkáte vy a která se vám z nich líbí více?