Ostropestřec olej regeneruje jaterní buňky


Alkoholismus je zhoubná závislost a odborníci, kteří se léčbou drogových závislostí zabývají, tvrdí, že léčba alkoholika je obtížnější, než zbavování závislosti na nikotinu a kofeinu, a dokonce je náročnější, než léčení osob, užívajících některé psychotropní látky, jako je např. hašiš, marihuana nebo toluen.

semena ostropestřce

Prevence nade vše

Největšímu náporu všech jedů, počínaje alkoholem a konče drogami, ale i městským smogem, průmyslovými exhalacemi a toxickými chemickými přísadami v potravinách, musí čelit játra. Ta jsou dokonalou chemickou továrnou, do níž krevním oběhem vstupují toxiny, a kde se pak přeměňují na neškodné látky. Játra ale nejsou všemocná a je-li jedů příliš mnoho, může to skončit tragicky.

Proto je ze všeho nejdůležitější prevence – těmto látkám se vyhnout a činnost jater naopak podpořit. Zde je také odpověď na často diskutovanou otázku, zda jsou přírodní léčebné prostředky, jako je např. Ostropestřec mariánský, skutečně účinné, anebo se jedná o mýtus a komerční záležitost.

Ostropestřec mariánský

Nejlepší je vždy vlastní zkušenost

Ostropestřec olej Energie života z drcených semen obsahuje řadu významných organických sloučenin, které podporují urychlení regenerace jaterních buněk, a tím pádem ozdravují celkově organismus od toxinů. Působí však pozvolna a dlouhodobě, nelze tedy očekávat, že se za dva dny po konzumaci půl kila semínek zotaví umírající pacient na jaterní cirhózu.

Všechny bylinné přípravky a přírodní léky působí navíc synergicky na harmonizaci celého organismu a bez vedlejších účinků, ostatně takto je to také v přírodě zařízeno, a jaksi nebylo původně počítáno s tím, že se lidé budou dobrovolně trávit alkoholem, drogami a zplodinami z aut. Stačí se porozhlédnout kolem sebe, zvířata se instinktivně jedovatým látkám vyhýbají, pouze lidé zbytečně riskují a komplikují si život.

Ostropestřec je skutečně jeden z nejúčinnějších léků na játra, jeho vlastností se využívalo již ve starověkých civilizacích Řecka a Říma, znali jej lidé v Číně, v Japonsku i na Blízkém východě a do Evropy se dostal až zásluhou obchodníků v době renesance. Dnes se opět dostává do popředí zájmu těch, co na sobě chtějí alespoň trochu zapracovat a posílit své vlastní zdraví.