Francouzský buldoček jako společník!

Pro svoji extrovertní povahu, veselost a inteligenci bývá francouzský buldoček velmi oblíbený u milovníků psů. Je to tělesně tvrdý pes, ale duševně je citlivý a choulostivý na tvrdá slova. Dokáže vnímat rozdílné tóny hlasu. Je to tvrdohlavé plemeno psa, které potřebuje výchovu.  Výchova není složitá, ale trenér by měl být důsledný a neměl by ho rozmazlovat. Je to výborné plemeno do rodiny, jelikož má pozitivní vztah k malým dětem. Nerad však zůstává doma sám, je to společenský pes. Pokud by býval často doma sám, mohl by mít sklony k ničení všeho kolem sebe. Společnost vyžaduje od svého pána a dokáže být i velmi žárlivý, pokud se páníček věnuje někomu či něčemu jinému. 
Francouzský buldoček postava
To je pozůstatek z teritoriálního pudu, díky kterému se nerad dělí o svého pána. U Francouzského buldočka ale nemusíte mít obavy z toho, že by se podvolen instinktu, vydával sám na výpravy, tento pud je u něj potlačený.
Buldoček štěká velmi málo až vůbec, proto se více než dobře hodí do bytu. Pes je to inteligentní a jeho výchova je snadná. Francouzský buldoček si rád hraje a skotačí. Většina psů se však spokojí pouze s krátkými procházkami a dováděním na zahradě. Proto pokud byste si jej pořizovali, nepočítejte s delším venčením. Buldoček má krátký nos a rychle se zadýchá, a to především v teplém počasí. Majitel by si tak měl dát pozor na to, aby se buldoček nepřehřál.
Francouzský buldoček detail
Srst buldočka je krátká a nenáročná na údržbu. V době línání používejte nejlépe gumovou rukavici na stírání chlupů z těla. Jinak stačí vyčesávat kartáčem jednou týdně. Buldoček má dobrou paměť, a proto si pamatuje ty dobré ale i ty špatné věci. Je to pejsek, který dokáže být i někdy velké čuně. Často slzí, slintá a sípe. Zároveň je to i pes, který při spaní hlasitě chrápe. Díky svým netopýřím ouškům, pronikavému pohledu a chroptícímu vzhledu si ho zamilujete!