Hubnutí může být daleko jednodušší

Chcete zhubnout a zároveň si pak svou váhu udržet? V tom případě zapomeňte na klasická opatření nebo hladovění a raději na to jděte vědecky.

Hubnutí může být daleko jednodušší

Dostat se do té správné váhové kategorie není zrovna jednoduché, ale zároveň se nemusí za každou cenu jednat o nic hrozného či dokonce bolestivého. Musíte však vědět jak na to. Možností, jak zhubnout je celá řada, ale jak už asi moc dobře víte, naprostá většina z nich buďto nefunguje vůbec nebo funguje pouze na půl. Největší problém je takzvaný jo-jo efekt, díky kterému většina jedinců, co se snažila dostat se na správnou váhu, během relativně krátké doby zase přibrala. Důvodem je samozřejmě změna zavedeného režimu, která bývá v takových případech poměrně častá.

Aby k tomu nedošlo, měli byste se řídit osvědčenými vědeckými postupy, díky kterým nejenže nebudete mít během kůry hubnutí žádné nebo jen minimum negativních myšlenek a pocitů, ale které vás udrží štíhlé i v době, kdy už budete se svou váhou spokojeni. Ideální je k tomuto účelu dodržovat ketogenní dietu.

Správný jídelníček

Princip je snadný

Hlavním důvodem, proč lidé tloustnou, je samozřejmě jejich zcela nevhodný jídelníček, často navíc podpořený nedostatkem kvalitního pohybu. Ketogenní dieta nahradí váš stávající jídelníček za daleko lepší a výživnější potraviny, díky kterým budete nejen mnohem zdravější a tím se cítit i lépe, ale zároveň budete samozřejmě i hubnout, a to zde jde především. Princip je jednoduchý – v podstatě jde o to vynechat ze svého jídelníčku takřka veškeré sacharidy, které jsou škodlivé a díky kterým se vám v těle tvoří tuk. Tělo používá cukry zároveň i jako zásobárnu energie, takže se můžete v prvních několika dnech cítit zesláblí, ale nemusíte se bát, že by tento efekt trval dlouho. Během pár dní se tělo přeorientuje právě na tuky, které pak bude spotřebovávat jako palivo a vy tak budete efektivně hubnout.

vhodná strava

Pohyb je základ

Samozřejmě, že můžete skvělé postavy dosáhnout i bez pohybu, tedy pokud budete dodržovat nový jídelníček, ale v případě, že chcete celý proces uspíšit a zároveň si zlepšit kondici a tím udělat i něco prospěšného pro své zdraví, měli byste zařadit do svého života i pohybové aktivity, a to alespoň ve formě procházky v parku.