Jak neudělat chybu při výběru postele a matrace

Ať už se rozhodnete kupovat jakýkoliv druh nábytku, vždy dbejte na to, aby vám přinesl jenom samá pozitiva. Zvláště , protože v ní strávíme až třetinu života.
hotelová postel

  • V první řadě myslete na správnou velikost, druh a výšku postele a matrace. Pro starší generaci se hodí spíše vyšší postel, z důvodu snadného vstávání a uléhání. Avšak ideální udávaná výška je 45 – 55 cm. Pro manželský pár se doporučuje pořídit si pro každého matraci zvlášť. Eliminuje se tak přenos pohybu při změně polohy těla ve spánku.

  • Existují kovové postele, které mají romantické kouzlo. Čalouněné, dřevěné, postele z lamina, či luxusní s koženým čalouněním pro náročné zákazníky. Dále patrové a postele zabudované ve skříni. Patrové postele se dají použít v rodinách s velkým počtem dětí. Oboje nám ušetří hodně místa, zvláště v panelákovém bytě. Záleží na tom, jakou částku jsme ochotní investovat. Zde bychom však neměli šetřit, správné zvolení postele a matrace se nám po zdravotní stránce vyplatí.

  • Máme matrace z polyuretanové pěny, ze studené pěny, z paměťové pěny, také latexové a pružinové matrace. Jsou i takové, které mají z každé strany jinou tuhost. To využijí manželské páry, kdy každý má jinou hmotnost. Vybírejte takové, které mají snímatelný potah, a je možné ho prát nejlépe při teplotě 60 st. Celsia. Jedině tehdy se zlikvidují bakterie a omezí se výskyt roztočů. V žádném případě matrace nemůže ležet na pevné desce, neboť by nedocházelo k jejímu provětrávání a zamezilo by se proudění vzduchu.

tři patrové postele

  • Postelové rošty se dělí na pevný laťkový, pevný lamelový, lamelový a motorový, které se dají polohovat. Také rošt pro úložné prostory, který se dá celý odklopit a slouží pro uskladnění věcí. Koupě roštu by měla předcházet koupi matrace, neboť každá se hodí na jiný rošt.