Jiný pohled úhlu


Než se někdo rozhodne ke stavbě nového domu, tak kromě financí se bude možná rozhodovat i o tom, kde a za jak dlouhou dobu by chtěl v novém domě bydlet. Nabídek ke stavbě domu a informací okolo nich je nepřeberné množství. Někteří lidé chtějí mít klasický zděný domek, jiní dřevostavbu.
Lidé, kteří jsou více nakloněni k ekologii, volí dřevěné stavby. Ať se bude jednat o nový dům – dřevostavbu nebo dům ve stylu srubu, starší chalupu ze dřeva, kterou si pořídíte například k rekreaci, vždy to bude dost rozdílné bydlení ve srovnání se zděnými stavbami.
Jaký dům si pořídit? V krátkosti vám nastíníme, jaké jsou přednosti i nedostatky dřevostaveb.
srub s terasou

Než se rozhodnete pro jakoukoliv dřevostavbu, měli byste si uvědomit,kde ji chcete mít. Určitě by neměla být v záplavové oblasti.
Dřevěný dům oproti zděnému je postavený v mnohemkratší době (např. stavby na klíč). Je to i tím, že na stavbu základové desky u dřevostavby, nejsou kladené tak velké nároky.Vzhled těchto domů může být i velmikreativní. V nabídkách firem, které tyto domy staví, jsou domy v různých variantách nebo vám dům postaví i podle vašich představ.
obývák ve srubu
Důležité pro vás bude hlavně to, abyste si našli kvalitní firmu, která vám dřevostavbu postaví. To znamená, že jejíodborný stavební dozor bude od začátku až do konce stavby velmi důsledný. Tak vše bude podle vašich představ a spokojenosti. K tomu slouží různé reference od těch lidí, kteří službu dané firmy už využili. Zjistit si informace přímo od lidí, kteří v těchto domech žijí už delší dobu (min. 5 let), to stojí za námahu.
Měli byste ale počítat s tím, že ekologický dřevěný dům, který bude postavený z masívu je o něco dražší. Dřevostavby jsou v podstatě trochu více náročné na vytápění. Jsou rychle vytopené, ale ztráta tepla je o něco rychlejší.
srub na horách

Jakákoliv dřevostavba, nová či stará, dřevěné obložení uvnitř interiéru – to vše by mělo být ošetřené proti plísním a bakteriím. Vždy se musí odstranit příčiny vlhnutí. Může se jednat například o slabé větrání nebo špatnou hydroizolaci stěn, která je spojená se slabší tepelnou izolací. Těch příčin může být více.
V současné době je k dostání mnoho netoxických chemikálií, které všechny problémy s plísněmi a bakteriemi vyřeší. Jsou to desinfekční přípravky, které obsahují nano-částice stříbra, neobsahují chlór a jiné škodlivé chemikálie, jsou velmi účinné a bez zápachu.