Kamenná dlažba vás doma příjemně překvapí u podlahového topení

Kdy dát přednost kamenné dlažbě před kobercem

Když se rozhodujeme, jakým způsobem zařídit podlahu v domě nebo v bytě, vstupuje do hry více faktorů a mezi nimi i pohodlí. Podlaha musí samozřejmě působit přijatelným estetickým dojmem, ale co je platné, když postrádáme prostředí, které nám navodí maximální pohodu a relaxaci.

kámen břidlice

Koberce jsou v tomto směru takřka bezkonkurenční, rádi se po nich procházíme a našlapujeme v tom měkkém terénu, ale je to, jak se říká, „něco za něco“. Koberec nelze udržet v takové čistotě, jako jiné materiály, obyčejný vysavač na to nestačí a speciální čištění je navíc drahé a někdy je nutné koberce takto čistit i několikrát do roka.

srdce z kamínků

Z hlediska hygieny a udržování potřebné čistoty jsou na tom mnohem lépe veškeré dlažby. Nevadí jim trocha té vody na povrchu, na rozdíl od plovoucí podlahy, není problém je čistit saponáty i abrazivnějšími prostředky.

I dlažba může být příjemná na dotek

Studené dlaždice, keramické, nebo ty kamenné, příjemně chladí v létě, když venkovní teplota stoupá nad dvacet stupňů, a tehdy chlad od nohou oceníme. Jenže s nástupem podzimních mlh a zatažené, deštivé oblohy nám začíná ta studená podlaha vadit. Pokud tedy uvažujete o kamenné dlažbě Stoneexpert.cz v interiéru, měli byste brát v potaz i možnost vybudovat topný systém v podlaze.

Kámen je pro podlahové vytápění výhodnější vůči jiným povrchům z toho důvodu, že velmi rád a ochotně do sebe nasává tepelnou energii. U vytápění v podlaze je to klíčový moment, tehdy dlažba z kamene dlouho drží teplo a předává jej postupně do místnosti velmi pomalu, takže vás nohy nezebou, ale naopak si můžete dopřát neuvěřitelný relax. Můžete tedy našlapovat bosí doma po dlažbě a nebudete mít nepříjemný pocit ani v zimě, kdy je topení v provozu. A popálenin se obávat nemusíte, kámen absorbuje jen část tepla a zahřeje se pouze na teplotu, která je na dotek příjemná.