Malý nebo velký automobil?

Nemít automobil je dnes skoro nemožné. Přesouváme se několikrát za den z místa na místo, automobil naplněný nákupy nebo převážíme děti do školy a školky. Většinou se potřebujeme přemístit rychle. I když rychle se přesunout, zvlášť ve velkých městech, je dnes díky narůstajícímu provozu na silnicích velmi relativní. Mnohdy je lepší zvolit hromadnou dopravu. Přesto, ale stále vyhrává automobil. Řídí lidé všech věkových kategorií, staří, mladí, muži, ženy bez rozdílu. Zkrátka, kdo má možnost, řidičský průkaz si udělá.

předek bmw

Druhá věc je, jaké vozidlo si pořídit. Malý nebo velký automobil. Sedan nebo kombík? Při rozhodování svou roli nesehrají pouze finance, podstatné bude, kolik toho potřebujeme do vozidla naložit. Vozíte, děti, zvířata nebo kola. Jezdíte často na dovolenou? Pak se asi s malým automobilem nespokojíte. Naopak spousta žen, které ještě nejsou zatíženi rodinou, malý automobil uvítají. Nakonec na silnicích můžeme vidět auta nejrůznějších rozměrů.
model mini cooper

Jaké jsou výhody malých automobilů. A chcete malý nebo mini?

Mini automobily kupodivu patří k velmi často prodávaným vozidlům. Uplatnění najdou především ve městech. S mini automobily většinou všude bez problémů zaparkujete, jízda po městě pro vás bude jednodušší. Nějaký ten nákup se vám do vozidla také vejde. Jistě oceníte i menší spotřebu pohonných hmot. Nevýhoda některých modelů je, že jsou pouze třídvéřové. Samozřejmě to není pravidlo. Malá vozidla jsou dnes již uzpůsobena pro komfortní jízdu. Uvnitř vozu je dostatek místa i pro více pasažérů. Mnohdy tato malá vozidla slouží jako druhý rodinný vůz. Některá malá i mini vozidla poskytují stejný komfort, jako vozy vyšších tříd. Není tedy nic výjimečného, pokud jsou vybaveny prvky ABS, airbagy, tempomaty ESP a jinými vymoženostmi. Jsou dostatečně bezpečné a líbivé. Větší oblibě se, ale v posledních letech těší crossrovery.