Máte nárok na německé přídavky na děti?

Máte děti, a vy nebo váš partner pracujete v Německu? Pak určitě víte, že máte nárok na přídavky na dítě, které se v Německu označují jako Kindergeld. Je to finanční podpora pro rodiče, kteří vychovávají děti do 18 let jejich věku, a současně jeden z rodičů odvádí daně v Německu. Pozor – na tuto dávku není vázané občanství, jak si spousta lidí myslí! Předpokládá se sice, že pokud někdo pracuje v zahraničí, ovládá tamní jazyk. Jenže ne každý umí německy natolik, že si zvládne sám zažádat na úřadě o jakoukoliv dávku, či si obecně cokoliv vyřídit.

peníze a formulář

Kindergeld v Německu můžete možná pobírat i vy. Jak zjistit, zda na něj máte nárok? Jednoduše vám představím situace, za kterých má rodiče na tuto dávku nárok.
s dítětem musíte žít v jedné domácnosti a musíte odvádět daně v Německu.

  • Nesmí jít o Minijob
  • Může jít o práci na zkrácený úvazek
  • Máte v Německu nemovitost, ze které odvádíte daně
  • Máte ve Německu firmu

Toto je výčet základních situací, ve kterých lze tento příspěvek pobírat. Pokud si nevíte rady s tím zda na něj opravdu máte nárok a jak ho vyřídit, obraťte se na mě.

formulář k vyplnění

Vyplňte formulář na mém webu, kde uvedete své kontaktní údaje, a společně uděláme vše potřebné pro to, aby i vám Kindergeld pravidelně chodil na účet. Není to nic, co by nešlo vyřešit za poměrně krátkou dobu. Po vyřízení všech podkladů můžete začít pobírat příspěvek již za 4 týdny od podání žádosti, což je standardní doba pro vyřízení Kindergeldu. Je vždy lepší svěřit se do rukou někoho, kdo ví, co dělá, než se trápit s různými překladači, a nakonec stejně nic nevyřídit u mě máte jistotu, že vám vyřídím, co potřebujete. Kromě vyřízení příspěvku na dítě nabízím i překladatelské služby z češtiny do němčiny a naopak, výuku němčiny a korektury. U mě máte jistotu, že všechny služby jsou na vysoké úrovni a vždy v termínu. Obraťte se na mě a využijte služeb někoho, kdo se v dané oblasti orientuje.