Moderní technika

Technika a technické vynálezy nebyly nikdy nic pro mě. A sice ze začátku ano, ale teď musím říct, že mě velmi zajímalo, jak třeba funguje mobil anebo televize. Vždyť je to opravdu zajímavé. Netušila jsem, že třeba jenom za televizí stojí tolik lidi, jen aby televize byla prodejná a dobře fungovala. Je to opravdu složité. Jen si to zkuste představit. A například dokázali byste se stavit v televizi? Anebo alespoň mobil anebo rádio? Myslím, že je toho opravdu hodně, co člověk musí se naučit anebo pochopit, aby mohl sestrojit třeba televizi.

Někdy jsou technické stavby dokonalé.

Myslím, že nic absolutně není jednoduché. A taky jsem si řekla, že se k tomu podívám na zoubek. A technika mě právě od té doby začala bavit. Předtím jsem o tom nejevila vůbec žádný zájem a musím se přiznat, že dříve mi technika přišla absolutně nudná a nezáživná. Ale jakmile jsem viděla jeden dokument na internetu, který se zabývá technikou, tak mě to zaujalo. Tam právě bylo něco o televizi. Bylo tam, jak někdo sestavuje televize a musím říct, že mě to opravdu zaujalo.

Co říkáte na moderní trampolíny?

A taky jsem si řekla, že je to opravdu složité a velmi nákladné, ale taky obdivuhodné. Pak jsem si řekla, že vlastně když si kupuji televizi, tak si kupuji vlastně i umělecké dílo. Jenže nevím, jestli je to tak doopravdy. Jestli to video ne bylo natočené jenom na oko, protože mnoho lidí mi říká, že dnes už se všechno dělá elektronicky a že to všechno dělají roboti za lidi. Takže nevím, čemu věřit. Nicméně si ale říkám, že i kdyby to bylo z jakékoliv strany, tak je technika opravdu výjimečná a hodně vyspělá. Myslím, že my lidi můžeme být rádi, že máme technické vynálezy. Já si například už nedokážu představit život bez technických vynálezů a další technických vymožeností. Navíc, když jsem na tom vyrůstala, takže vzdát se něčeho, co dobře znáte je opravdu, ale opravdu velmi těžké. Pamatuji si, když jsem přestávala kouřit. Bylo to pro mě složité, ale dokázala jsem to. Ale být bez mobilu? Nikdy!