Navštivte Botanickou zahradu v Praze Troji

I v Praze naleznete kráskou přírodu. A mnohdy i přímo doslova naproti sídlišti. Nejinak tomu je u trojské Botanické zahrady, kdy tak stačí přejít silnici od sídliště a ocitnete se v zeleném ráji plném různých druhů rostlin, keřů a dřevin.

botanická zahrada

Zahrada je rozlehlá a je rozdělená na severní a jižní část. A když se unavíte po dlouhé procházce? Pak tu máte hned několik možností občerstvení – 2 stánky s občerstvením jsou otevřené v sezóně a celoročně můžete využít možnosti občerstvení v restauraci se zdravým občerstvením. Na několika místech také naleznete přírodní pítka a fontánky, ve kterých se můžete v horkých letních dnech osvěžit.
kaktusy na zahradě


·         V severní části najdete krásné subtropické rostliny ve skleníku, nedaleko pak jezírko, ve kterém můžete zahlédnout vodní želvy a ryby. Kousek od jezírka se nachází krásné přírodní interaktivní hřiště s herními prvky a pískovištěm. Děti tu zaujmou třeba obří dřevěné piškvorky, zahrát si mohou také na kamenný nebo dřevěný xylofon nebo si vlézt do velkého kmene od stromu. Z kopce v severní části se vám naskytne jedinečný výhled na Prahu. V jižní části si pak můžete odpočinout v houpacích a odpočinkových sítích.


·         Ve střední části Botanické zahrady se nachází velká udržovaná louka, kde si můžete udělat třeba piknik (a nevadí, když si zapomenete deku, zapůjčí vám ji totiž i na pokladně) nebo si odpočinout na polohovatelných dřevěných lehátkách. Směrem k jižní části se nad vinicí nachází další vyhlídka, ze které se můžete za poplatek podívat dalekohledem.
rozhledna praha


V Botanické zahradě se během celého roku koná spousta zajímavých akcí – vinobraní, oslavy halloweenu, různé přednášky a výstavy. Nedaleko od Botanické zahrady můžete navštívit také skleník Fata Morgana, kde můžete vidět výstavu orchidejí nebo tropických motýlů. Vstupné se zde platí zvlášť. Tento výlet bude bavit jak dospělé, tak i děti.