Osvěžující drinky ze zeleného čaje


Není nic lepšího, než se v zimě nebo na podzim zahřát šálkem dobrého, zeleného čaje. Ovšem zelený čaj je skvělý také v případě, že se chcete osvěžit. Ledový zelený čaj je skutečná mňamka. Pokud vás ale nebaví pít jen prostý studený zelený čaj, ukážeme vám pár receptů na ledové zelené čaje, které vás nejenom osvěží, ale ještě si na nich skutečně pochutnáte.

Nezapomeňte, že aby se vám nápoj povedl, potřebujete použít opravdu kvalitní zelený čaj https://darka-shop.cz/katalog/caje/zelene-caje.

drink

Thajský ledový čaj

Chcete ochutnat závan exotiky? Na tomhle čaji si opravdu pochutnáte. Co budete potřebovat? Asi třičtvrtě litru vodu, 4 vrchovaté lžičky sypaného zeleného čaje, čtvrt lžičky mletého nového koření a čtvrt šálku slazeného kondenzovaného mléka. Připravíte si klasickým způsobem zelený čaj a necháte vychladit, až bude úplně studený. Poté smícháte s kondenzovaným mlékem a kořením. A je hotovo! Na tomto si opravdu pochutnáte.

Mojito zelený čaj

Vynikající recept na horké letní dny. Máte rádi Mojito? Tady si ho můžete užít ve spojení se zeleným čaje. Budete potřebovat malý šálek vychlazeného zeleného čaje, polévkovou lžíci limetkové šťávy, pár lístků máty, 2 lžičky cukru a panáka bílého rumu, který ale být nemusí. Všechny ingredience smícháte a můžete přidat led. A můžete vesele podávat!

čaj

Zázvorová limonáda se zeleným čajem

Tenhle nápoj nejenomže dobře chutná, ale také je plný vitamínů a podporuje vaši imunitu. Na pět porcí budete potřebovat asi sedm šálků vody, 30 gramů čerstvého zázvoru nakrájeného na plátky, 6 lžiček zeleného čaje, jeden šálek citronové šťávy, hrnek bílého cukru, led a plátky pomeranče. Uvaříte si zelený čaj a přidáte nakrájený zázvor. Necháte vylouhovat a vychladit. Poté přidáte citrónovou šťávu, cukr a přidáte led. Zamíchejte a dozdobte sklenici plátky čerstvého pomeranče. Dobrou chuť!