Půjčit si peníze vyžaduje odpovědnost

Možností jak a kde si vypůjčit peníze je v dnešní době více, než dost. Prakticky velmi flexibilní začaly být i banky, které sice vyzařovaly nějakou větší jistotou na trhu, ale posuzování jim podstatně déle trvalo. Ačkoliv se musí nechat, že stále daleko přísněji posuzují půjčujícího podle jeho bonity nebo záznamu v registru dlužníků. To je vcelku dobře, jelikož svým způsobem chrání svého klienta, aby se nedostal do finanční spirály, ale úvěr si skutečně dobře promyslel. Hlavně pokud půjček, kontokorentů nebo kreditních karet má otevřeno více. U všeho se požaduje včasná úhrada splátky a navíc je nutností mít zaplacené všechny platby související s životní úrovní.
malé úspory.png

Mnoho půjček může ničit

Bohužel zpočátku vše vypadá tak nevinně. Koupíme televizi, pračku, lednici, splátka není tak velká, aby se nedala zvládnout. Později koupíme auto na splátky, starší, ale bude rozhodně stačit. Ovšem to není jen pouhá koupě, převod, emise a výměna dalších součástek něco stojí. Kde na to vzít? Řešení je nová půjčka. Dovolená, dárky, opravy atd. Všechno něco stojí, ovšem splátky nám sebraly veškeré finanční rezervy a přesahují do běžných výdajů. Nejhůře se dokážou chovat drobnější půjčky, které vypadají nevinně, ve větším množství je možný problém na světě, dříve, než jej vůbec zaznamenáme.
stoh knih.png

Existuje řešení

Určitě bude dobré se obrátit na finančního poradce, který má zkušenosti na trhu a dokáže opravdu dobře poradit. Řešením by mohla být konsolidace půjček, ale ne každému běžně projde. Posuzuje se mnoho aspektů, které mohou vést ke stopnutí žádosti.
zaplatit v hotovosti.jpg
Konsolidace je sice také další nový úvěr, ale v podstatě se jedná o velkého pomocníka. Sloučí totiž všechny možné půjčky, dlužné částky do jednoho celku a tím přestáváme platit úroky ze všech možných stran a budeme se plně soustředit na placení jedné částky, která bývá velmi příjemná a úměrná výši platu. Jeden úvěr, jedny úroky, jedna platba, jedny podmínky a jeden finanční partner, s kterým komunikujeme. Není to skvělá pomoc?