Půjčovna dodávek v Praze zajistí vozidlo pro cestování po zámcích a hradech

V České republice existují nadšenci, kteří celý svůj život zasvětili historickým památkám. Jestliže pomineme všechna odvětví historie postavená na vědecké bázi, patří sem i ti, co rádi cestují po hradech, zámcích a hradních zříceninách, obdivují architektonické záměry a umění stavitelů z doby dávné minulosti.

Je to překrásný koníček, pokud máte zájem, můžete do jeho tajemství proniknout i vy. Jednou z možností, jak to udělat, je pronajmout si vůz z půjčovny dodávek Praha Rentcarservice a vydat se ve skupině kamarádů do míst, kde se psaly dějiny, a která navštěvují každý rok i stovky zahraničních turistů.

A které hrady a zámky bychom vám mohli doporučit nejen z hlediska historického obsahu, ale také s okolní zajímavou přírodou, abyste si mohli užít výlet i v tomto ohledu?

Určitě byste neměli vynechat Karlštejn a Křivoklát, jsou od sebe vzdáleny jen několik desítek kilometrů a oba se nachází v blízkosti řeky Berounky v chráněných krajinných oblastech.

hrad křivoklát

Hrad Pernštejn – známý z pohádek, jeden z nejvýznamnějších moravských hradů, obestřený lesy Českomoravské vrchoviny.

Hrad Kokořín – zahlédnete v pohádce „Princezna se zlatou hvězdou“. Kokořín je svým nezvyklým půdorysem zařazován k nejzajímavějším stavbám v Evropě.

Hrad Bouzov – do současné podoby byl přestavěn na konci 19. století, byl oblíbeným sídlem nacistů a můžete jej obdivovat i z výšky v pohádce „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“, anebo z letadla při vyhlídkovém letu.

hrad Bouzov

Zámky Hluboká nad Vltavou a Lednice – novogotické klenoty patří k nejkrásnějším stavbám na celém světě, jsou obklopeny překrásnými parky, kde můžete načerpat spoustu pozitivní energie.

Zámek Český Krumlov – nenechte si ujít prohlídku nejen interiéru, ale také celého zámeckého komplexu s rozsáhlou zahradou, s divadelní scénou a otáčivým hledištěm. Za prohlídku stojí i historické jádro samotného města.

Zámek Kačina – jen stěží byste hledali na našem území podobnou stavbu, která takto zobrazuje empír jako vrchol klasicismu. Na evropské poměry vskutku impozantní dílo.

Zámek Kozel – a pokud vás klasicismus jako stavební sloh zaujal, můžete obdivovat nedaleko Plzně velmi významnou klasicistní stavbu areálu zámku Kozel. Snadno si tu promítnete poměry a životní styl šlechty z konce 18. století.