Šetřete efektivně, vyplatí se to

Uspořit si dostatečné množství financí třeba na dovolenou v zahraničí není pro mnoho rodin vůbec jednoduché. Vzhledem k tomu, že dnes i střední třída musí počítat každou korunu, je složité najít peníze na cokoliv, natož pak na dovolenou.
úspory financí

A přesto to jde, jen to není žádný med, i když záleží na tom, kolik potřebujete uspořit. Někdy stačí jen jedna podstatnější změna a peníze se sypou samy.
1.      Nejezte v restauracích – tím nejjednodušším způsobem, jak ušetřit, a to ne málo, je prostě nechodit na oběd nebo večeři do restaurací. I když se to zdá, že takto ušetřit není možné, možná byste se divili. Pokud alespoň jednou týdně jdete do restaurace na jídlo, za měsíc vám top může hodit pár stovek. Ročně pak tímto způsobem můžete ušetřit i pár tisícovek, které pak můžete investovat kam budete chtít.
pohled na pokladničku

2.      Pijte vodu z kohoutku – hodně lidí si kupuje balené minerální vody, které nejsou zrovna nejlevnější. A kupují je zcela zbytečně. Většinou totiž neobsahují žádné látky, které byste nedokázali získat z vody z kohoutku nebo klasicky z potravy. Pití vody z kohoutku je ale nejen daleko levnější, ale rovněž i ekologičtější.
3.      Sviťte levněji – často stačí vyměnit i několik žárovek. Takto lze ročně získat další tisícovku nebo dvě navíc. Záleží na velikosti domácnosti. Vyměňte své stávající nešetrné žárovky za LED alternativy a uvidíte, jak, to vašemu rozpočtu pomůže. Počáteční investice vás sice může trochu bolet, ale je potřeba to překonat. Pak už budete jen v plusu.
domácí rozpočet

4.      Pěstujte si zeleninu – v případě, že máte před domem vlastní zahrádku, začněte pěstovat svou vlastní zeleninu. Mrkve, kedluben nebo šalotka vám mohou růst přímo pod okny. Samozřejmě, že tímto způsobem nikdy nedosáhnete potravinové soběstačnosti, ale to ani účel. Když ale budete mít zeleninu z vlastních zdrojů, nejenže bude mnohem chutnější, ale zároveň i nekonečně levnější. A při dnešních cenách se počítá každá koruna navíc.