Stěhování s vypůjčeným autem z půjčovny dodávek Praha se dá dobře zvládnout

Přestěhovat byt je dnes při důkladné organizaci a přípravě docela snadný životní krok. Máme k dispozici technické prostředky, s nimiž jsme ještě ke konci dvacátého století vůbec nepřišli do styku, a těmi zásadními jsou především spolehlivější vozidla.

Stěhování s dodávkou

Dříve se svépomocné stěhovací procedury řešily hlavně osobními vozy combi, případně připojeným vozíkem na tažné zařízení a „zahrádkou na střeše“. Tím jste však byli výrazně limitováni – jednak hmotností nákladu, a samozřejmě jeho rozměry. Stěží bylo možné nakládat nerozebíratelné šatní skříně a chladničku s pračkou k jediné jízdě, museli jste se otočit vícekrát, rostla spotřeba pohonných hmot, ztráceli jste mnoho času a ubývaly vám síly. Každý zkrátka neměl možnost někde „sehnat“ nákladní Avii.

kufr na střeše

Přepravní dodávky zaznamenaly nebývalý zájem o jejich provoz přibližně od roku 2003, kdy se začal rapidně zvyšovat počet internetových obchodů a současně s tím i výpočetní technika, s níž bylo možné z domova uskutečnit požadovaný nákup.

Dnes tato vozidla tvoří v silničním provozu významný segment, jen si vybavte, kolik existuje přepravních společností, a jakými vozovými parky disponují.

Situaci se stěhováním máme o to snazší, že lze takový vůz pronajmout, a to na několik hodin, nebo na více dnů, bez limitu ujeté vzdálenosti. Objem zavazadlového prostoru se pohybuje nejčastěji v rozmezí mezi 10 a 17 krychlovými metry a většina těchto vozidel má k dispozici tažné zařízení pro připojení přívěsného vozíku. Tímto způsobem lze realizovat přestěhování na kratší vzdálenosti v průběhu jednoho dne a výrazně ušetřit za stěhovací služby.

muž nese krabice

Dobrá fyzická kondice a schopnost řídit větší vozidlo

Každé stěhování s vozem z půjčovny dodávek Praha se musí precizně naplánovat, rozvrhnout síly a využít ochotu spolehlivého pomocníka, pakliže se to podaří, je tato procedura srovnatelná s tréninkem v posilovně. Naprosto zásadní roli ovšem hraje schopnost posadit se za volant a zvládnout odřídit transport bez stresu a hlavně bez nehody. Nezapomínejte, že budou časem docházet síly, a zvažte, zda se nevyplatí pronájem vozu i s řidičem, anebo se alespoň dohodněte na střídání v řízení.