Udělejte si radost 3D tiskem

Snad u v téhle době ví co znamená význam 3D tisk ostrava a na co se používá. Pro ty, kteří o tomhle čtou poprvé, tak 3D tiskárna je schopná vytvořit trojrozměrný objekt, který si zadáte do počítače. Tisk se dnes už využívá snad všude na světě od letectví až po gastronomii. Je možné vytisknout jakoukoliv součástku v průmyslu a různé prototypy modelů. Jedná se tady o aditivní technologii,3D tisk vzniká tak že se materiál na sebe postupně vrství. Dokonce svým dětem můžete nechat vytisknout nějakou hračku. Někde jsem četla že v Číně díky tiskárně staví i domy, ale zda se to zakládá na pravdě to netuším. Pokud se rozhodnete si 3D tiskárnu pořídit tak se sní musíte první naučit pracovat, jde koupit tiskárna už sestavená a jen ji připojíte k počítači. Ale můžete si koupit i takovou, kterou si přímo doma seskládáte. Dokonce domácí nadšenci co mají 3D tiskárnu doma, tak sní tisknou různé součástky, zarážky na dveře, klíče, dětské stavebnice a dokonce i dekorace.

3D tiskárna

Ale pokud tenhle stroj doma nechcete, přeci jen stojí nemalou finanční částku a měli by jste jí doma jen tak pro zábavu a pak by vám na ní sedal pouze prach. Je dobré si to rozmyslet, mít za každou cenu něco takového doma jen protože to mají i ostatní a dá se tisknout všelico, musí to brzy omrzet. Naštěstí tu máme firmu která se 3D tiskem zabývá a ráda vám váš produkt vytiskne a vy si jen počkáte a budete se těšit.

3D tisk

Firmu, jak už jde vidět z domény tak je naleznete v Ostravě. Ale pozor, je zde omezený rozměr tisku a to je 330x200x300 milimetrům. Jinak nemají problém vám taky vytisknout nějakou tu stavebnici pro malého špunta, nebo model vysněného auta, nebo dokonce pro manželku nějakou tu hezkou dekoraci do domečku. U 3D tisku se meze fantazie nekladou. Určitě je dobré, aspoň když budete mít představu o tisku,anebo v tom lepším případě už připravený(nakreslený) plán. Pokud nemáte, nezoufejte. Určitě se můžete na všechno zeptat a probrat to s odborníkem.