Zajímavé hothatche dnešní doby

Audi RS3 – První ze zástupců je zároveň jeden z těch nejostřejších. Jedná se o velice oblíbený model Ingolstadtské automobilky Audi v té nejsilnější možné konfiguraci. S cenou atakující 2 miliony korun s nejnižší výbavou se nejedná o auto pro každého. Co nám za tuto cenu může RS3 nabídnout? Nejdůležitější a nejzajímavější je jistě motor 2.5 TFSI, kde se Audi odhodlalo k návratu k pětiválcovému agregátu, který produkuje rovných 400 koní a posílá je přes automatickou převodovku na všechna kola pomocí věhlasného systému Quattro. Číslovka 100 na tachometru se Vám dokáže objevit za pouhých 4,1s. Úctyhodné parametry na takového prcka, ne?
 Ford Focus RS
Ford Focus RS – Adept číslo dvě, na kterého si dnes posvítíme, přijíždí opět z Německa, tentokrát z továrny Fordu v Saarlouis. Jedná se o nejsilnější verzi nejprodávanějšího hatchbacku této značky. Pyšnit se může náhonem na všechna 4 kola, manuální převodovkou, chytrým diferenciálem na zadní nápravě (v praxi zmáčknete ve voze tlačítko „drift“ a díky diferenciálu můžete smykovat jako s náhonem na kola zadní), šestistupňovým manuálem a tím nejdůležitějším: 2.3 litrovým čtyřválcem s turbodmychadlem se silou 350 koňských sil. Z 0 na 100 km/h se Focus RS dostane za 4,7s, což je sice pomalejší než Audi, ale cenovka Focusu RS je poloviční.
 vw golf r
VW Golf R – Třetím rytířem v dnešním souboji představujeme nejostřejší verzi Golfu. Myslím, že vůz jako takový nemusím nikomu více představovat. Pojďme se tedy rovnou podívat, co nám nabídne samotné „erko“. Pod kapotou na nás bude čekat čtyřválec 2.0 TSI s výkonem 310 koní, dále nabídne pohon všech 4 kol, stejně jako první dva dnes již představení, nabídne možnost výběru mezi manuálem a automatem. Při sprintu by se zařadil až za Forda s časem 5,1 sekund čili s „Audinou“ prohraje už o vteřinu, ale Golf oproti ní seženete za necelý milion.
 
Tak co? Který z těchto tří adeptů se Vám zamlouvá nejvíce?