Zastřešení na zahradu patří


Udělat si na zahrádce hezké a zároveň účelné zastřešení není zas tak nereálné ani pro člověka, který se zrovna nemůže chlubit nabobtnalým bankovním kontem.

Zastřešení na zahradu patří

Mít u domu vlastní zahrádku je snem většiny Čechů. Další prostor navíc se dá využít k nepřebernému množství věcí. Kdo má rád čerstvé vitamíny, za které ale nechce platit, ten si může klidně ze zahrady udělat pěstírnu ovoce a zeleniny. Jiní zase myslí spíše více esteticky tak tento zelený prostor využívají spíše k vysazování různých druhů okrasných květin. Ať tak či onak, zahrada by neměla jen tak ležet a ladem, ovšem zároveň by neměla být obývána pouze flórou. V jarních a letních měsících ji můžete využívat nejen ke slunění, ale třeba i k pořádání večírků.

Pergola s nevyplněnou sřechou

A k takovým večírkům je potřeba nejen hostů, ale také místa, kam je usadit. Koupit si dnes zahradní nábytek z druhé ruky není žádný problém, a to ať už v nejbližším antikvariátu, nebo rovnou přes internet. Konec konců, na celosvětové síti je možné si pořídit i případné zastřešení. Na to byste měli také pamatovat, jinak vás čeká hlavně během přeháňkového období hodně mokrých dní.

Takové zahradní zastřešení může mít celou řadu forem. Může se jednat o lehký slunečník, který však není vhodný do deště, nebo o masivní altán. Ten je zase pro změnu nevhodný do menších zahrad. Navíc i základní verze jsou docela drahé. Tím nejlepším kompromisem se tak jeví pergola. Jedná se o relativně jednoduchou, ale dostatečně pevnou konstrukci, která může být nejen vrcholně účelná, ale zároveň je možné ji využít i jako dekoraci. Některé modely skutečně vypadají po designové stránce velice podařeně.

Prosklená pergola

Jakou koupit?

Otázka je, jaký model koupit. Možností je skutečně hodně. Hlavně byste ale měli mít ujasněno, kde konstrukce má stát. Pokud dál od domu, pořiďte si samostatně stojící model. V případě, že máte terasu, je jasné, že vaše volba by měla padnout na pergolu u domu. Ta se dá totiž snadno přimontovat z jedné strany ke stavbě, díky čemuž je daleko stabilnější, než verze samostatně stojící.