Záznam v registru nemusí u nebankovního úvěru vadit

Stačí chvilka nepozornosti a můžete se rázem dostat do prekérní situace. Třeba tak, že zapomenete zaplatit sociální a zdravotní pojištění anebo nějakou fakturu. A rázem máte záznam v registru. A takový nepříjemný, byť malý zápis, dokáže člověku pořádně komplikovat život. Možná si ho hned ani nevšimnete. Možná se o něm dozvíte náhodou – třeba poté, co požádáte o půjčku v bance, anebo i kdekoli jinde. Každý věřitel si vaše registry automaticky prověří, a pokud v nich nějaký záznam je, tak na to jistě rychle přijde. A takové zjištění může v jeho následném postupu sehrát rozdílné role.

měna

Pokud váš záznam v bankovním či v nebankovním registru objeví banka, tak vaši žádost rázem hodí do koše a vám zabouchne dveře před nosem. A to až do doby, než záznam z vašeho registru zmizí. A to také není jen tak, to může klidně trvat i několik let. Zapomeňte ovšem na to, že to „nějak ukecáte“ – to se ještě nikomu nepodařilo, podmínky klasických bankovních domů platí pro všechny stejně, a tato striktní pravidla říkají, že kdo má záznam v registru, žádnou půjčku nezíská.
A pátrat po hypotéce bez registru také nemá příliš velký smysl – tedy alespoň z toho pohledu, že vaše registry prověří každý věřitel bez rozdílu, ať už o půjčku požádáte kdekoli.

karta

Nicméně malý, ale třeba ani větší záznam v registru ještě nemusí nic znamenat. To v případě, kdy o půjčku požádáte v nebankovní společnosti. Ta je ochotná záznamy, které o ničem vážném nevypovídají, klidně tolerovat. A to do té míry, že když jsou opravdu malé a bezvýznamné, získáte stejnou půjčku jako všichni ostatní žadatelé. Pokud je váš záznam významnější, můžete získat hypotéku bez registru s o něco vyšší úrokovou mírou. Nicméně i taková nabídka se jistě vyplatí, tím spíše, že jakmile váš záznam z registru zmizí, můžete zmíněnou půjčku refinancovat výhodnější nabídkou.