Kolotoč – herní prvek, který žádný hlodavec neodmítne

Mnoho lidí, kteří si chtějí pořídit, ať už křečka, osmáka, nebo třeba pískomila, si musí nejdřív zjistit, v jakých podmínkách má zvířátko žít. Většinou si každý dohledá, že křeček je samotář a ostatní potřebují žít minimálně ve dvou a to je asi tak všechno. Není to ale tak jednoduché. Jestli chcete, aby váš mazlíček žil komfortně, pořiďte mu dostatečně velký příbytek. Protože hlodavci potřebují obrušovat zuby, je důležité, aby měli spoustu větviček a různých dřívek na kousání. Také rádi šplhají a skáčou. Hrabou. Takže tunely, vyšší vrstvu podestýlky a možnosti šplhání.
domeček pro křečka
Důležitým prvkem v kleci je ,protože se v něm dokáže točit celé hodiny.
Ne, to není úplně přesné. Ne točit, ale běhat v něm. Pohled na sportujícího hlodavce je pěkný. Běhání ho udržuje v kondici, i když se v přestávkách chodí občerstvit větším množstvím jídla.
Samozřejmě je možné si svého mazlíčka ochočovat, abyste ho mohli brát z jeho domova ven (mimo klec, či akvárium, samozřejmě, nemyslím na vzduch) a on se strachy někam neschoval, odkud byste ho nebyli schopní vylákat.
papání křečka
Je možné mít ještě jeden kolotoč, který ho zaujme při výletě po pokoji a bude se v něm cítit bezpečně.
Vlastně jeho procházky a běhání v kolotoči zaručují, že váš mazlíček nebude obézní a tím pádem mu nebude hrozit infarkt.
Vyrábí se jich spousta. Jak v různých velikostech, tak v provedeních. Pro větší zvířátka jako je křeček syrský, nebo osmák degu, musíte mít větší. Pro křečka střední až velký, pro osmáka velký.
Je to důležité pro jejich záda. Z malého by měli křivou páteř a to byste určitě nechtěli.
křeček u krmítka
Bohužel výběr klecí na trhu je špatný. Nabídka je velká, ale hodně nevhodná. Součástí výbavy jsou plastové doplňky, které buď dříve, nebo později začnou okusovat. To je pro ně nebezpečné. Dokonce i kolotoč bývá nejen plastový, ale hodně malý. Vhodný tak akorát pro křečka džungarského. Většina chovatelů koupí klec a vnitřek vyrobí ze dřeva. Většinou velikost klece neodpovídá nárokům zvířete, pro které je určena. Barva na mřížích, ze kterých ji určitě dostanou svými zuby dolů, když nejsou doplňky plastové, ale z kovu, tak je to tak měkké, že se každé zvířátko bojí na tom pohybovat, že stejně musíte výbavu celou změnit. Kolotoč musíte vybírat pečlivě. Dřevěný, ač bezpečný je velice brzy zlikvidovaný jejich kousáním. Drátěné se dají zachytit na bok klece. Ty, co se nedají zavěsit, jsou věčně zaseknuté díky podestýlce, zvířata s nimi cestují po kleci a narážejí na ni.
Věřte, že nákupem této hračky uděláte svému malému kamarádovi ohromnou radost a budete ho moct pozorovat, jak vytrvale běhá.

3.8
06